User Panel - en to ar translation catalogue (263 entries)

en: Error
ar: خطأ

en: Password changed successfully
ar: تم تغيير كلمة المرور بنجاح

en: Send Request
ar: ارسل طلب

en: Email already exists
ar: البريد الالكتروني موجود بالفعل

en: Check Code
ar: رمز التحقق

en: Nothing found
ar: لم يتم العثور على شيء

en: User not found
ar: تعذّر العثور على المستخدم

en: Order details
ar: تفاصيل الطلب

en: Order number:
ar: رقم الطلب:

en: Condition:
ar: الحالة:

en: Date:
ar: التاريخ:

en: Total:
ar: المجموع:

en: Successful
ar: تم بنجاح

en: Email is required
ar: البريد الالكتروني مطلوب

en: Phone is required
ar: الهاتف مطلوب

en: Display name is required
ar: اسم العرض مطلوب

en: First name is required
ar: الإسم الأول مطلوب

en: Last Name is required
ar: اسم العائلة مطلوب

en:  is required
ar:  مطلوب

en: Username cannot be empty
ar: لا يمكن أن يكون اسم المستخدم فارغا

en: Passwords do not match
ar: كلمات المرور غير متطابقة

en: The verification code is incorrect
ar: كود التأكيد غير صحيح

en: &raquo;
ar: &laquo;

en: notification
ar: إشعار

en: Support Ticket
ar: تذكرة دعم

en: Message sent successfully
ar: تم ارسال الرسالة بنجاح

en: Change Image
ar: تغيير الصورة

en: Copied
ar: تم النسخ

en: medium
ar: متوسط

en: strong
ar: قوي

en: Login / Register
ar: دخول / تسجيل

en: Register
ar: تسجيل

en: Login
ar: تسجيل الدخول

en: Resend
ar: إعادة ارسال

en: Recovery
ar: استرداد

en: Hi
ar: مرحبا

en: Logout
ar: تسجيل الخروج

en: Completed
ar: مكتمل

en: In progress
ar: قيد المعالجة

en: Pending
ar: قيد الانتظار

en: Refunded
ar: مستردة

en: Wallet
ar: المحفظة

en: Private Message
ar: رسالة خاصة

en: Open Tickets
ar: التذاكر المفتوحة

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Registered
ar: مسجل

en: days
ar: أيام

en: Login with email
ar: أدخل بواسطة البريد

en: Title
ar: العنوان

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Deleting...
ar: جاري الحذف...

en: Help
ar: مساعدة

en: search
ar: بحث

en: All
ar: الكل

en: parent
ar: الأب

en: Edit
ar: تعديل

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Your account has been suspended.
ar: تم تعليق حسابك.

en: Wizard
ar: النافذة

en: Licence
ar: الرخصة

en: Page setup
ar: إعداد الصفحة

en: Registration
ar: التسجيل

en: Previous step
ar: الخطوة السابقة

en: Next step
ar: الخطوة التالية

en: Authentication
ar: المصادقة

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: here
ar: هنا

en: Please wait...
ar: أرجو الإنتظار...

en: Check Now
ar: تفقد الآن

en: View details
ar: عرض التفاصيل

en: More information about %s
ar: مزيد من المعلومات %s

en: Check for updates
ar: التحقق من التحديثات

[ctx: the plugin title]
en: Could not determine if updates are available for %s.
ar: لا يمكن تحديد ما إذا كانت التحديثات متوفرة لـ %s.

en: Unknown update checker status "%s"
ar: حالة المدقق غير معروف"%s"

en: There is no changelog available.
ar: سجل التغيرات غير متاح.

en: Saved successfully
ar: تم الحفظ بنجاح

en: Notice
ar: تنبيه

en: Choose an option
ar: اختر أحد الخيارات

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: upload
ar: رفع

en: remove
ar: حذف

en: General Setting
ar: الإعدادات العامة

en: Menus
ar: القوائم

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Admin Message
ar: رسالة المسؤول

en: Discount code
ar: كود الخصم

en: General
ar: عام

en: Slider
ar: عارض الشرائح

en: Redirects
ar: الموجهات

en: Referral code
ar: رمز الاحاله

en: Page layout
ar: تخطيط الصفحة

en: Custom fields
ar: الحقول المخصصة

en: Alert
ar: تنبيه

en: Social Networks
ar: الشبکات الإجتماعیة

en: Personalization
ar: إضفاء الطابع الشخصي

en: Restrict Content
ar: تقييد المحتوى

en: Text
ar: نص

en: color
ar: اللون

en: Green
ar: أخضر

en: Red
ar: أحمر

en: Blue
ar: أزرق

en: Extra Field
ar: حقل إضافي

en: required
ar: مطلوب

en: text
ar: نص

en: textarea
ar: مساحة التبليغ

en: select
ar: إختار

en: Date
ar: التاريخ

en: Add items
ar: إضافة عناصر

en: Reset Password
ar: إعادة تعيين كلمة المرور

en: Change Email
ar: تغيير الايميل

en: Version 2
ar: أصدار 2

en: Version 3
ar: أصدار 3

en: Shortcode:
ar: شفرة اختصار:

en: Logo
ar: الشعار

en: Form Image
ar: صوره النموذج

en: General Typography
ar: الطباعة العامة

en: Select page
ar: اختر الصفحة

en: Select Page
ar: اختر صفحة

en: Auto play
ar: تشغيل تلقائي

en: Items
ar: العناصر

en: Image
ar: صورة

en: Link
ar: رابط

en: Icon Box 1
ar: مربع الرمز 1

en: Icon Box 2
ar: ايقونة الصندوق 2

en: Box 1
ar: مربع 1

en: Please Select
ar: الرجاء الإختيار

en: Completed Orders
ar: الطلبات المكتملة

en: Pending Orders
ar: الطلبات قيد الانتظار

en: Refunded Orders
ar: الطلبات المستردة

en: Tickets
ar: التذاكر

en: Custom
ar: مخصص

en: Box 2
ar: مربع 2

en: Box 3
ar: مربع 3

en: Box 4
ar: مربع 4

en: Admin Name
ar: اسم مدير النظام

en: Sub Title
ar: العنوان الفرعي

en: Content
ar: المحتوى

en: Select an option
ar: حدد اختيارا

en: First column
ar: بعبارة

en: Image URL
ar: رابط الصورة

en: Second column
ar: العمود الثاني

en: Fav Icon
ar: ألايقونة

en: Icon
ar: أيقونة

en: Games
ar: الألعاب

en: ChatGPT
ar: ‫ChatGPT

en: Shop
ar: المتجر

en: Ticket
ar: تذكرة

en: Disable menu
ar: تعطيل عنصر القائمة

en: Account details
ar: تفاصيل الحساب

en: Orders
ar: الطلبات

en: Downloads
ar: التحميلات

en: Addresses
ar: العناوين

en: Name
ar: الاسم

en: Open in New Tab
ar: فتح في علامة تبويب جديدة

en: Email Subject
ar: موضوع البريد الإلكتروني

en: Email Content
ar: محتوى الإشعار

en: Quick access
ar: بحث سريع

en: Color
ar: اللون

en: Disable Notification
ar: تعطيل الإشعارات لكلٍ من

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Code
ar: كود

en: Billing address
ar: عنوان الفوترة

en: Save address
ar: حفظ العنوان

en: Save
ar: حفظ

en: Change Password
ar: تغيير كلمة المرور

en: confirm password
ar: تأكيد كلمة المرور

en: Old Password
ar: كلمة السر القديمة

en: Latest articles
ar: المقالات الاخيرة

en: See all
ar: مشاهدة الكل

en: Create a new ticket
ar: انشاء تذكرة دعم جديدة

en: New
ar: جديد

en: Day
ar: يوم

en: ago
ar: منذ

en: Order ID
ar: رقم التعريف الخاص بالطلب

en: Tracking
ar: تتبع

en: Low
ar: منخفض

en: Medium
ar: متوسط

en: High
ar: مرتفع

en: File
ar: ملف

en: Expires
ar: ينتهي

en: Downloads remaining
ar: التنزيلات المتبقية

en: Action
ar: الإجراء

en: Type
ar: النوع

en: Size
ar: الحجم

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Never
ar: أبدا

en: Download
ar: تحميل

en: No downloads available yet.
ar: لا توجد تنزيلات متوفرة حتى الآن.

en: Account
ar: الحساب

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: First Name
ar: الاسم الاول

en: Last Name
ar: الاسم الاخير

en: Your Email
ar: بريدك الالكتروني

en: phone number
ar: رقم هاتف

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Current Password
ar: كلمة المرور الحالية

en: New Password
ar: كلمة المرور الجديدة

en: Confirm Password
ar: تأكيد كلمة المرور

en: Change password
ar: تغيير كلمة المرور

en: Shipping address
ar: عنوان الشحن

en: You have not set up this type of address yet.
ar: لم تقم بإعداد هذا النوع من العناوين حتى الآن.

en: Undo
ar: تراجع

en: Try again
ar: حاول مرة أخرى

en: OK
ar: موافق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Course
ar: دورة

en: Passing Grade
ar: درجة النجاح

en: No courses!
ar: لا توجد دورات!

en: Order items
ar: تفاصيل الاوردر

en: ID
ar: المعرف

en: Amount
ar: الكمية

en: Details
ar: تفاصيل

en: Complete Purchase
ar: إكمال عملية الشراء

en: You have not made any purchases
ar: لم تقم بأي عملية شراء بعد. هذا غير جيد

en: View
ar: عرض

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالى

en: No order has been made yet.
ar: لم إنشاء أيّ طلبات حتى الآن.

en: Browse products
ar: تصفُّح الخدمات

en: Message
ar: الرسالة

en: Admin
ar: مشرف

en: Wallet topup
ar: شحن رصيد المحفظة

en: Wallet transfer
ar: تحويل  رصيد

en: Transactions
ar: المعاملات

en: description
ar: الوصف

en: Price
ar: السعر

en: No transactions found
ar: لم يتم العثور على أية معاملات

en: Read
ar: مقروء

en: Unread
ar: غير مقروءة

en: Id
ar: المعرف

en: Priority
ar: الأولوية

en: Sender
ar: المرسل

en: You are loading
ar: أنت تقوم بالتحميل

en: Enter a different amount
ar: أدخل مبلغًا مختلفًا

en: Enter amount
ar: أدخل المبلغ

en: or
ar: أو

en: Enter Email
ar: أدخل البريد الإلكتروني

en: Your Phone
ar: هاتفك

en: Your Username
ar: اسم المستخدم الخاص بك

en: Enter Username
ar: أدخل اسم المستخدم

en: Register or Login
ar: اشترك أو سجل الدخول

en: Verification code
ar: رمز التحقق

en: Enter New Password
ar: أدخل كلمة مرور جديدة

en: There was a problem sending the email
ar: حدثت مشكلة في إرسال البريد الإلكتروني

en: Your phone
ar: رقم هاتفك

en: edit
ar: تحرير

en: Remaining time:
ar: الوقت المتبقي:

en: Forgot your password?
ar: نسيت كلمة المرور؟

en: Phone Number
ar: رقم الهاتف

en: Tell Me
ar: أخبرني

en: Edit user account
ar: تعديل حساب مستخدم

en: Sign out
ar: تسجيل الخروج

en: Log out
ar: تسجيل الخروج

en: Setting
ar: الاعدادات

en: Color theme
ar: مقدمة اللون

en: subject
ar: الموضوع

en: Receiver
ar: مستلم

en: Category
ar: التصنيف

en: Delete
ar: حذف

en: Recipient Email
ar: البريد الإلكتروني للمستلم
